ideacc.pl

ideacc.pl – biznes, finanse, praca

kredyt
Finanse

Kredyt 60 tys jaka rata?

Dzisiaj znacznie łatwiej wybrać konkretną ofertę banku, ponieważ jeszcze przed złożeniem wniosku można zorientować się, jaka będzie rata kredytu. Szczególnie jeśli skorzysta się z profesjonalnego narzędzia dostępnego na strona poświęconych finansom, czyli z kalkulatora. Czy rata będzie wysoka, gdy ktoś planuje wziąć kredyt w wysokości 60 tys złotych?

Ile może wynieść rata kredytu hipotecznego w wysokości 60 tys złotych?

Jeśli ktoś ma w planach zakup nieruchomości, z pewnością będzie rozważać możliwość wzięcia kredytu, który umożliwi realizację takiej transakcji. Najczęściej w pierwszej kolejności ma się na uwadze kredyt hipoteczny, ponieważ jest najbardziej przystępny. Dotyczy to zarówno przyznawalności takich produktów bankowych, jak również stosunkowo niedużego obciążenia, jeśli chodzi o wysokość rat. Czy tak jest w rzeczywistości? Kredyt 60 tys jaka rata – to z pewnością jedno z pierwszych pytań, jakie można sobie zadać, gdy w grę wchodzi finansowanie w postaci kredytu hipotecznego. Pomimo tego, że dość szybko można sprawdzić, jaka będzie wysokość raty, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to kwota, na jakiej należy się opierać. Korzystając z kalkulatora kredytu hipotecznego, otrzymuje się tak naprawdę przybliżoną wartość, by się jedynie zorientować, jaka może być rata. Kalkulator kredytowy to algorytm, który uwzględnia zwykle średnią wartość tabeli opłat i prowizji, a także wszystkie te dane, które może wprowadzić osoba korzystająca z tego narzędzia. Najczęściej można natrafić na kalkulator kredytu hipotecznego, gdzie wystarczy podać kwotę kredytu i przewidywany okres spłaty. Jeśli kredyt hipoteczny ma osiągnąć wartość 60 tys zł, które bank wypłaci na konto kredytobiorcy, wtedy rata wyniesie w granicach 260 zł lub 310 zł. Wszystko zależy od tego, jaki okres spłaty jest dla danej osoby najbardziej dogodny, czy będzie to bardziej 25 lat, czy może 35 lat. Im dłużej spłaca się kredyt hipoteczny, tym automatycznie raty stanowią mniejsze obciążenie dla domowego budżetu.

Jak wysoka będzie rata kredytu gotówkowego 60 tys złotych?

Mniej przystępną opcją dla kredytobiorcy jest kredyt gotówkowy, ponieważ całkowity koszt do spłaty jest najczęściej wyższy niż w przypadku kredytu hipotecznego. Z drugiej jednak strony kredyt gotówkowy można uzyskać znacznie szybciej, a bank nie stawia tak wygórowanych wymagań, jak w przypadku kredytu hipotecznego.

By wyliczyć ratę kredytu gotówkowego w wysokości 60 tys złotych, ponownie można skorzystać z kalkulatora – tym razem umożliwiającego przeliczenie właśnie tego rodzaju finansowania. Poza samą nazwą kalkulator kredytu gotówkowego praktycznie nie różni się niczym od kalkulatora pozwalającego wyliczyć ratę kredytu hipotecznego.

Gdyby ktoś chciał wziąć kredyt gotówkowy na okres 10 lat, mógłby się dowiedzieć za pośrednictwem tego narzędzia do wyliczania rat, że co miesiąc trzeba by było wpłacać do banku w granicach co najmniej 760 złotych. Zobacz więcej na cashowo.pl

Wysokość raty kredytu 60 tys zł – dlaczego warto skorzystać z kalkulatora?

Porównując wartość raty kredytu gotówkowego z ratą kredytu hipotecznego, który ktoś chciałby spłacać również przez 10 lat, można zauważyć, że rata kredytu gotówkowego jest wyższa prawie o 80 złotych.

Za pomocą kalkulatora kredytowego można szybko i wygodnie oszacować, jak kształtowałaby się spłaca danego zobowiązania finansowego. W dodatku nie trzeba nic płacić, ponieważ takie narzędzie jest w pełni darmowe.

Z drugiej strony jest to przybliżona wartość, a często na stronie, gdzie taki kalkulator jest dostępny, nie jest podane, jaki jest margines błędu takich wyliczeń, ani jakie wartości się konkretnie analizuje. Niemniej kalkulator kredytowy przydaje się, jeśli ktoś chciałby uzyskać wstępne rozeznanie, czy w ogóle opłaca mu się ubiegać się o dany rodzaj kredytu w określonej wysokości.