ideacc.pl

ideacc.pl – biznes, finanse, praca

kredyt samochodowy
Finanse

Najtańszy kredyt samochodowy od ręki

Poruszanie się po mieście bez własnego środka transportu nie jest łatwe. Prywatny samochód może znacznie ułatwić życie i podnieść komfort podróżowania. Jednak trzeba pamiętać o tym, że zakup samochodu jest sporym kosztem, zwłaszcza zakup porządnego auta o niewielkim przebiegu i młodym roczniku. Zwykle na zakup auta trzeba długi czas oszczędzać, ale czasami zdarzają się sytuacje, gdy trzeba kupić samochód jak najszybciej. Wtedy z pomocą może przyjść kredyt samochodowy, który można dostać w każdym banku.

Jak szybko zyskać pieniądze na zakup auta?

Najszybszym sposobem na zyskanie pieniędzy na zakup auta jest uzyskanie kredytu samochodowego. Można się o niego starać w dwóch miejscach – w salonie samochodowym albo w banku. Bardzo często salony samochodów oferują korzystne warunki kredytowania zakupu auta, a także pomagają załatwić wszystkie formalności. W ten sposób można zaoszczędzić wiele czasu. Ale jeśli ktoś chce poznać różne warianty kredytowe, wtedy powinien sam udać się do banku i zapoznać z szeroką ofertą kredytowania zakupu auta.

Warunki uzyskania kredytu samochodowego

Każdy ma prawo starać się o kredyt samochodowy, jednak nie każdy może go uzyskać. Banki stawiają kilka warunków, do których trzeba się zastosować. Przede wszystkim sprawdzana jest zdolność kredytowa klienta, jego dochody z trzech ostatnich miesięcy i inne zobowiązania finansowe. Jeśli klient banku ma stałe zatrudnienie na umowę o pracę, terminowo spłaca raty swoich kredytów, nie ma żadnych zaległych pożyczek do spłaty i nie widnieje w KRD, wtedy bez problemu uzyska pozytywną odpowiedź na swój wniosek kredytowy.

Jakie dokumenty trzeba zabrać ze sobą do banku

Przy oddawania wniosku kredytowego, trzeba mieć ze sobą kilka ważnych dokumentów. Przede wszystkim potrzebny będzie dowód osobisty, by potwierdzić swoją tożsamość przed bankiem. Jeśli klient ma już jakieś produkty finansowe w danym banku, potwierdzanie jego tożsamości i sprawdzanie historii kredytowej jest dla banku bardzo łatwe i szybkie. Jeśli zaś po raz pierwszy korzysta on z oferty tego banku, wtedy musi przedłożyć zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta bankowego z ostatnich trzech miesięcy oraz zaświadczenie o spłaconych kredytach i pożyczkach. Te informacje są dla banku bardzo ważne i pozwolą one podjąć decyzję odnośnie przydzielenia kredytu na samochód klientowi.

Kredyt pół na pół

Ciekawą propozycją wśród kredytów samochodowych jest kredyt pół na pół. Oznacza to, że na zakup samochodu poświęca się 50 % swoich oszczędności i 50 % kredytu. Taki kredyt jest o wiele łatwiej załatwić, niż tradycyjny kredyt na całą kwotę wartości pojazdu. W przypadku nowych, luksusowych aut ma to ogromne znaczenie. Jeśli więc ma się jakieś oszczędności, warto się zdecydować na taką formę kredytowania zakupu samochodu, bo dzięki niej o wiele szybciej można kupić nowy samochód.

Niezależnie od tego, jaki samochód chce się kupić, czy będzie on nowy czy używany, duży czy mały, warto kupić go na kredyt. Trzeba jedynie pamiętać o tym, by terminowo spłacać raty.