ideacc.pl

ideacc.pl – biznes, finanse, praca

Dropshipping
Biznes

Dropshipping na platformie sprzedażowej Allegro – czy wiesz, jak w to wejść?

Jednym z najbardziej popularnych serwisów sprzedażowych i aukcyjnych jest Allegro.

Popularność ta platforma zawdzięcza szerokiemu wachlarzowi możliwości dla sprzedawców, która w połączeniu z rozwiązaniami e-commerce stają się doskonałym wyborem dla przedsiębiorców, którzy chcą się związać z e-sprzedażą.  Te wszystkie możliwości warto połączyć także z odpowiednim modelem logistycznym, czyli dropshippingiem, który zyskuje coraz większa popularność.  I teraz nasuwa się pytanie: Dropshipping na Allegro – jak zacząć? Już wyjaśniamy.

Korzyści, które daje sprzedaż na Allegro

Ponad dwie dekady istnienia Allegro okazały, że konsumenci chętnie korzystają z zakupów w Internecie. Dlatego obecny czas jest idealnym na to, aby rozkręcić swój biznes, który działa właśnie w oparciu o te platformę sprzedażową. Dlaczego? Bo po pierwsze, Allergro jest  obecnie liderem w swojej branży. Markę te kojarzy każdy, nawet osoby, które zakupy w sieci robią sporadycznie. 

Allegro to także zaufanie. Wiele osób woli kupić coś na tej platformie, czasem nieco drożej, ale mieć pewność, że transakcja przebiegnie w sposób uczciwy. Ponadto, Allegro dysponuje sporym zakresem funkcji i udogodnień, które ułatwiają sprzedawcą prowadzenie sprzedaży w interencie. 

Allegro daje także możliwość korzystania z ciekawego rozwiązania logistycznego, jakim jest dropshipping. Po tego typu narzędzie sięgają bardzo często poczatkujący przedsiębiorcy, ponieważ na start mało ryzykują oraz ponoszą małe koszty ruszenia z nowym biznesem. 

Dropshipping na Allegro – dlaczego warto?

  • Główną zaletą tego modelu logistycznego jest niskie ryzyko i niewielkie koszty startu działalności, dlatego stanowi ono doskonałą decyzję dla rozwijających się inwestycji. Kolejne to:
  • Proste prowadzenie sklepu.  Uzupełnianie asortymentu oraz magazynowanie towaru zostaje przerzucone na hurtownie;
  • Nie trzeba dużo inwestować na start. Płacisz za towar w momencie, kiedy klient go rzeczywiście zamówił;
  • Tworzenie szerokiej oferty.  Nie musisz się zastanawiać nad tym, czy stać cię na poszerzenie oferowanego asortymentu.  Dropshipping daje ci taką możliwość. 

Dropshipping na Allegro – jak zacząć?

Wiedząc jakie zalety daje ten model logistyczny, wiele osób zadaje sobie teraz pytanie: Dropshipping na Allegro – jak zacząć? Już na wstępnie należy zaznaczyć, że realizowanie zamówień na Allegro dzięki dropshipping jest dość proste.  

Na początek tworzymy aukcje, w której wybieramy produkt, który można znaleźć w danej hurtowni. Następnie oczekujemy na klienta, który złoży zamówienie. Gdy to się stanie, pobieranie zamówienia do panelu administracyjnego sklepu odbywa się automatycznie. 

Kolejne kroki to: wysłanie zamówienia do hurtowni, z którą się współpracuje (Allegro nie wykonuje tego automatycznie, o czym należy pamiętać. Następnie towar z hurtowni jest wysyłany do klienta. 

Procesy sprzedaży w tak przyjaznym modelu logistycznym warto też wspierać systemem do obsługi sklepów internetowych od ErpBox. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które  automatyzuje sprzedaż, integruje różne funkcje oraz daje łatwy dostęp do informacji. 

Rozwiązanie ErpBox pozwala także na integrację z hurtowniami- czytaj więcej i dowiedz się, co dla modelu sprzedaży w dropshippingu jest bardzo istotne.